„Podróże z klasą” WYCIECZKA PIERWSZA

Pierwsza wycieczka w ramach programu „Podróże z klasą” już za nami.

Była to trzydniowa podróż, która połączyła historię, kulturę i przyrodę, oferując uczestnikom szansę na odkrycie najpiękniejszych miejsc w regionie Kotliny Sandomierskiej. W Puławach, uczniowie klas 6d i 5a zwiedzili Pałac Czartoryskich, spacerowali po ogrodach pałacowych, zobaczyli pierwsze polskie muzeum narodowe- Świątynię Sybilli.

Drugi dzień -Kazimierz nad Wisłą. To przede wszystkim Rynek – serce Kazimierza, z pięknymi kamienicami, w tym Kamienicami Przybyłów, Kościół farny św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja (zabytkowa świątynia z barokowym wnętrzem),oraz krótki spacer na Górę Trzech Krzyży, z której rozciągał się cudowny widok na Kazimierz i okolicę. Muzeum Nadwiślańskie i rejs statkiem po Wiśle to uwieńczenie wizyty w Kazimierzu.

Sandomierz, trzeciego dnia, przywitał młodych turystów lekką mżawką. Jednak mały deszczyk nie przeszkodził w zwiedzaniu. Uczniowie spacerowali po malowniczych uliczkach Starego Miasta, dowiedzieli się o Podziemnej Trasie Turystycznej (tajemniczych korytarzach pod Starym Miastem, które kiedyś służyły kupcom), byli na Zamku Królewskim, skrywającym wiele ciekawostek związanych z przeszłością miasta.

Uczniowie zobaczyli miejsca, o których uczą się na lekcjach. Umożliwiło to lepsze zrozumienie i zapamiętanie materiału, wiedza stała się bardziej realna i interesująca, a praktyczne doświadczenia bez wątpienia zwiększyły zaangażowanie i zainteresowanie uczniów dziedzictwem kulturowym.

Pełna fotorelacja na naszym szkolnym FB <<<