Bez barier

W naszej szkole odbyły się warsztaty z osobami niewidomymi i słabo widzącymi. Spotkanie poprowadził prezes Fundacji Wygrajmy Razem, pan Łukasz Baruch oraz pani Justyna Margielewska.

W ramach zajęć dzieci zdobyły wiedzę na temat funkcjonowania osób niewidomych i słabo widzących, a także dowiedziały się jak można im pomagać. Na dzieci czekały wyzwania związane z tym jak osoby niewidome mogą poradzić sobie w klasie. Uczniowie wykonywali różne zadania w celu poznania świata „po niewidomemu”. Poznali narzędzia ułatwiające osobom niewidomym życie, takie jak czujnik kolorów i natężenia światła, a także sygnalizator poziomu cieczy a nawet odkryli serety białej laski czy próbowali palcami czytać alfabet Braille’a. Dzięki okularom zmieniającym ostrość i zakres widzenia, zobaczyli świat oczami osoby słabo widzącej. Spotkanie z panem Łukaszem i panią Justyną pomogło dzieciom poznać świat i rzeczywistość osób niepełnosprawnych, uwrażliwić ich na potrzeby takich osób.

#Fundacjawygrajmyrazem,