BohaterON

Bombka z Memmingen to projekt będący częścią kampanii BohaterOna, upamiętniającego powstańców warszawskich. Nasza szkoła wzięła w nim aktywny udział. Młodzież klas 6,7,i 8 wysłuchała opowiadania w reżyserii Macieja Mydlaka powstało z inicjatywy Instytutu Pamięci Narodowej i Polskiego Radia Olsztyn. Jest to opowieść o pragnieniu wolności i tęsknocie za Ojczyzną, oparta na prawdziwych wydarzeniach z życia Aureliusza Zenona Dembińskiego.

Po omówieniu słuchowiska, uczniowie samodzielnie wykonali bombkę, która w symboliczny sposób upamiętniła ludzi, którzy przeżywali święta w czasie powstania warszawskiego.

Słuchowisko wywołało bardzo duże emocje wśród młodych uczniów, którzy bardzo żywo dyskutowali na temat świąt i ich charakteru w czasie tragicznych zdarzeń wojennych.

#BohaterON#włączhistorię#BohaterONwTwojejSzkole#OcalBombkę