Europejski Tydzień Kodowania Code Week 2024

Europejski Tydzień Kodowania w naszej szkole rozpoczęliśmy udziałem w matematyczno- informatycznym konkursie Instalogik. Uczestnicy z klas 4-8 rozwijają swoje umiejętności logicznego myślenia, matematyki, programowania i kreatywności. Na lekcjach informatyki uczniowie klas starszych wykorzystując język HTML będą tworzyć swoje strony internetowe, poszerzą dziedzinę wiedzy „sztuczna inteligencja AI”. Młodsi będą brać udział w zabawach związanych z kodowaniem ( z oraz bez komputera). Wszystkie działania będą miały na celu zwiększyć motywację i podnieść świadomość młodego człowieka.

„Od zarania dziejów robiliśmy wiele rzeczy przy pomocy kamieni, żelaza, papieru czy ołówka – wszystkie te rzeczy odmieniły nasze życia. Obecnie żyjemy w innej epoce, w której to kod kształtuje świat. Różne epoki mają różne zawody i wymagania dotyczące umiejętności. W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania chcemy dać każdemu Europejczykowi i każdej Europejce możliwość odkrycia programowania i dobrej zabawy, z którą się wiąże ta umiejętność. Nauczmy się programowania, aby kształtować naszą przyszłość”. źródło: EU Code Week