Projekt BohaterOn

Tegoroczny projekt BohaterOn w naszej szkole realizowały klasy 5-8 szkoły podstawowej. Omawiane treści dla większości dzieci były już nieco znane, zasłyszane gdzieś w mediach, w rozmowach rodzinnych czy wreszcie w szkole na lekcjach historii. Klasy młodsze poznały historię Jaskółki. Słuchowisko wywołało bardzo dużo emocji, a przede wszystkim podziałało bardzo mocno na wyobraźnię młodych ludzi. Uczniowie na zajęciach przygotowując oś czasu, bardzo uważnie analizowali codzienne zajęcia głównego bohatera Stasia. Nadzieja jaką dawał ludziom zrobiła na nich ogromne wrażenie, samo pojęcie nadzieja nabrało głębszego znaczenia. Młodzież pracowała na zajęciach metodą pracy w grupach i metaplanu. Było pouczająco ale także refleksyjnie i budująco. Bohater w oczach współczesnych młodych ludzi to ktoś wyjątkowy, oddany ojczyźnie, odważny, a przy tym wspierający najbliższych i kochający ludzi.

Klasy 8 w tym roku przyjrzały się życiu codziennemu w czasie powstania warszawskiego. Materiał, który zobaczyli wywołał ogromne emocje. Wielu kwestii nie znali, nie mieli świadomości w jaki sposób wyglądał zwykły dzień w czasie powstania warszawskiego. Pracowali metodą metaplanu i notatki rysunkowej. Uczucia, które zostały wywołane informacjami łatwiej było im przelać za pomocą obrazków, symboli. Każde spotkanie z wydarzeniami wojennymi, a szczególnie z Polakami walczącymi o wolność naszej ojczyzny wywoływały ogromne emocje. Podziwu, ale także zastanowienia co ja bym zrobił na miejscu osób walczących w powstaniu…

Zobaczcie sami nasze życzenia BohaterON

Dyplom <<<