Od wielu lat Klub Wolontariatu Caritas Syberka organizuje akcje charytatywne. Także i w tym roku w dniach 4–15 marca 2024r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 w Będzinie wraz z Rodzicami wzięli udział w akcji „SZCZĘŚLIWA 13 NA WIELKANOC”.

Dzięki Waszym wielkim sercom zebraliśmy wiele słodyczy, kosmetyków i artykułów chemicznych. Z tych produktów opiekunowie wolontariatu zapakowali 33 paczuszki i 21 marca 2024r. dostarczyli wraz kartkami świątecznymi Pacjentom Zakładu Pielęgnacyjno- Opiekuńczego w szpitalu w Będzinie. Z przyniesionych artykułów przygotowano również 28 paczek świątecznych dla osób potrzebujących z naszego osiedla.

Wszystkim Darczyńcom, którzy przyczynili się do przygotowania świątecznych paczek składamy serdeczne podziękowania i życzymy, by czynione dobro powracało do Nich, nie tylko w okresie świątecznym.

Szkolny Klub Wolontariatu Caritas Syberka wraz z opiekunami