BohaterON

BohaterOn to akcja, która ma na celu uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promowanie historii Polski.

W tegorocznej edycji, w naszej szkole wzięły udział klasy siódme. Projekt realizowany był w ramach lekcji historii. Dlaczego? Wydarzenia i ludzie, o których jest mowa, są dla nas wszystkich niezwykle ważni. Poszerzają naszą wiedzę, ale także pozwalają w pewien sposób przenieść się młodym ludziom, w tamte bardzo trudne czasy. W czasie zajęć młodzież obejrzała przygotowany film, który okazał się niezwykle interesujący. Jednak zdecydowanie więcej emocji wywołała druga część projektu, czyli wykonanie infografiki. Dzieci bardzo aktywnie zaangażowały się w jej wykonanie, żywo dyskutowały nad wylosowanym problemem. Prace były kreatywne. Pomysł wykonania infografiki tak bardzo przypadł do gustu młodzieży, że chcą w taki sposób pracować także na typowych lekcjach historii. W tym roku, do projektu dołączyły także przedszkolaki z naszej szkoły – grupa Skrzatów. Dzieci obejrzały „Niebajkę o Powstaniu Warszawskim”, która w przystępny przedszkolakom sposób, przedstawia historię Powstania Warszawskiego. Następnie, wykorzystując szablony, dzieci wykonały papierowe myszki, które posłużyły im do odegrania scenek na temat rozwiązywania konfliktów. Na koniec, aby oddać hołd bohaterom, wykonały własnoręcznie kartki dla powstańców. To była prawdziwa lekcja historii.