Dzień Bezpiecznego Internetu- wyniki konkursu

Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

W naszej szkole zrealizowane zostały działania, mające na celu popularyzowanie wśród uczniów wiedzy na temat świadomego, wolnego od zagrożeń korzystania z Internetu i ochrony prywatności (przede wszystkim swoich danych osobowych i innych poufnych informacji).

Aby przybliżyć uczniom zasady bezpiecznego Internetu nauczyciele informatyki przeprowadzili lekcje, na których omówili zagadnienia bezpieczeństwa, praw autorskich, zagrożeń w sieci, zagadnień cyberprzemocy. Zorganizowali również szkolny konkurs graficzny „DBI 2022” na plakat, ulotkę, baner.

Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:

Kategoria klas IV-VI

I miejsce: