Dzień Dziecka

„Zdążysz jeszcze być dorosłą. Niech lepiej dzieciństwo twoje trwa jak najdłużej. I tak zbyt szybko mija. Wkrótce zakosztujesz życia aż do przesytu” – Lucy Maud Mongtomery.

1 czerwca to jeden z najprzyjemniejszych dni w roku, święto wszystkich dzieci na całym świecie. Ten dzień, w naszej szkole również upłynął w wyjątkowej atmosferze.
Zamiast tradycyjnych lekcji uczniowie uczestniczyli w zajęciach rekreacyjno-sportowych, w których najwięcej frajdy sprawiła  „baloniada”, czyli bitwa na wodne balony. Wszystkie przeprowadzone lekcje odbywały się „na wesoło”: z łamigłówkami, kalamburami, rebusami i szaradami. Nie było klasówek i testów.
Samorząd Uczniowski zorganizował szkolny turniej „Familiada”, w którym uczniowie musieli  zgodnie współpracować, aby zdobyć punkty i zostać mistrzami szkoły.
Pani Dyrektor, razem z resztą członków jury, wyłoniła zwycięzców na najbardziej kreatywne przebranie „Postać jak z bajki”.
Dzień  upłynął w miłej atmosferze, wśród śmiechów, zabaw i braw. Szkoda tylko, że Dzień Dziecka jest raz w roku.