„Dzień Postaci z Bajek”

Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych, są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, sposobem wzbogacenia wyobraźni, a także rozbudzenia zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt.

5 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień był zarówno doskonała okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych, jak i przypomnienia sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów. W tym wyjątkowym dniu chętne dzieci z klas I-III przybyły do szkoły przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Podczas zajęć w klasach nauczyciele czytali uczniom ich ulubione bajki. Dzieci oglądały prezentację na temat tego święta, rysowały swoje ulubione postacie z bajek oraz rozwiązywały karty pracy.

Świetlica z racji tego, że jest świetlicą „Z innej bajki” nie mogliśmy przegapić tego święta! W tym dniu każdy z uczniów przebywających w świetlicy opowiedział o swojej ulubionej postaci z bajek. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe oraz zabawy ruchowe.

Organizatorzy:  Samorząd Uczniowski Klas 1-3 oraz świetlica szkolna

Zapraszamy do galerii zdjęć!!!!