Dzień Ziemi

W dniu 22 kwietnia w naszej szkole obchodzony był Dzień Ziemi. Tegoroczne hasło obchodów to „Planeta vs Plastik”. Z tej okazji wykonana została wystawa pokazująca uczniom jak wygląda świat zanieczyszczony nadmiarem plastiku (pacyficzna plama śmieci, zanieczyszczone góry, jeziora, rzeki, cierpiące zwierzęta). Na wystawie przedstawiono sposoby segregacji śmieci oraz propozycje zakupu codziennych artykułów bez plastiku. Uczniowie koła ekologicznego uczestniczyli  również w happeningu zachęcającym mieszkańców Syberki do segregacji śmieci. Własnoręcznie przygotowane transparenty i ulotki dla mieszkańców pomogły w edukacji. Również w naszej szkole uczniowie uczestniczyli w konkursach o tematyce ekologicznej – relacja wkrótce.