Europejski Dzień Języków 26 września

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września już od 20 lat. Celem tego święta jest promocja różnorodności językowej i kulturowej, która stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi nacjami.

W wielu szkołach planowane są większe i mniejsze aktywności promujące to święto. 

U nas nauczyciele języka angielskiego zaplanowali dla uczniów różnorakie zabawy i zadania językowe. Już od poniedziałku 25 września, przez cały tydzień, młodzież uczestniczy w językowo różnorakich wydarzeniach organizowanych na terenie szkoły np.: tworzy angielskie piktogramy, uczy się migać w międzynarodowym języku migowym, bierze udział w „bieganym dyktandzie” po angielsku czy międzyklasowych konkursach językowych. Nawet na lekcji informatyki wytypowani przedstawiciele klas próbują swoich sił w grze EDL Brain, używając alfabetu łacińskiego i cyrylicy.

Oj dzieje się, dzieje. Zapraszamy na wstępną fotorelację, a ciąg dalszy nastąpi…….