I miejsce w Powiatowej Lidze Debat Oksfordzkich

W Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Będzinie odbyła się finałowa debata I Turnieju Powiatowej Ligi Debat Oksfordzkich. Jej teza brzmiała: „Działania ekologiczne w Polsce nie są skuteczne”. Rywalizowaliśmy ze Szkołą Podstawową im. J. Słowackiego z Rogoźnika. Nasze mowy oceniało pięcioro sędziów ze Śląskiej Sieci Szkół Debatujących. Wygraliśmy wynikiem 4:1. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego i Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca, który przywitał przybyłych uczestników – uczniów wraz z nauczycielami, otwierając Turniej.

Gratulujemy naszym mówcom w składzie: Bruno Czaja, Paulina Kubiczek, Wiktoria Widuch, Kacper Kuna. Za przygotowanie drużyny dziękujemy p. Annie Samsonowicz.

Trojgu uczniom należą się ogromne brawa, gdyż finał odbył się 26. maja – tuż po zakończeniu trzydniowych egzaminów ósmoklasisty.