I Turniej Powiatowej Ligi Debat

Uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w I Turnieju Powiatowej Ligi Debat Oksfordzkich, którego organizatorem jest I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Będzinie współpracujące ze Śląską Ligą Debat. W fazie drużynowej wzięło udział 6 szkół podstawowych z powiatu będzińskiego. Do finału, który odbędzie się 26 maja, zakwalifikowały się 4 drużyny: SP im. J. Słowackiego z Rogoźnika, SP nr 13 im H. Wagnera z Będzina, SP im A. Szklarskiego z Sarnowa,SP nr1 z Wojkowic.

Nasi mówcy: Bruno Czaja, Paulina Kubiczek, Wiktoria Widuch oraz Kacper Kuna byli najlepsi w swojej grupie. A oceniana była nie tylko warstwa merytoryczna i retoryczna, ale także mowa ciała, kultura języka, wywiązywanie się ze swoich ról oraz sposób zachowania się.

Turniej został objęty honorowym patronatem Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca oraz Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego.

Debaty prowadzone i oceniane były przez sędziów i marszałków Śląskiej Ligi Debat.

Więcej informacji: