Konkursy przyrodnicze

W dniach 28.03.2022 (przyroda) i 01.04.2022 (biologia i chemia) w naszej szkole odbyły się konkursy przedmiotowe. W konkursie brały udział osoby zainteresowane tematyką przyrodniczo – biologiczno-chemiczną. Z całej szkoły 17 uczniów zgłosiło się do konkursu biologicznego, 20 do konkursu chemicznego i  10 osób do konkursu przyrodniczego. Łącznie tą tematyką zainteresowało się nie mało bo, aż 47 osób z całej szkoły. Wszystkie osoby miały do wykonania 30 zadań testowych wielokrotnego wyboru. Były to pytania dopasowane do zakresu materiału wymaganego w konkretnych klasach. Zadania były przygotowane przez kadrę ekspertów. Konkurs trwał 90 minut i przebiegał w miłej atmosferze. Wśród tych 47 uczestników 2 uczniów klasy IV wykazało się fenomenalną wiedzą przyrodniczą. Tomasz Ochętal zajął 7 miejsce uzyskując 216 punktów i Marek Pawliszyn uzyskał 204 punkty i 13 miejsce co nagrodzone zostało dyplomami laureatów i oceną celującą z przyrody.

Za organizację konkursów na terenie szkoły odpowiedzialne były Panie Katarzyna Trzcionka – chemiczka i Katarzyna Sobota – biolog. Panie były bardzo pozytywnie zaskoczone szybkością wykonywania zadań przez uczestników.

Na uwagę zasługuje jeszcze jeden konkurs o tematyce przyrodniczej  „Świetlik”, w którym udział wziął  uczeń klasy 8c Marek Boryń. Ten konkurs odbył się 08.03.2022. Konkurs przebiega w dwóch etapach  jako „Etap Przygotowawczy” oraz „Test Konkursowy”.  Uczeń miał przeanalizować 4 doświadczenia, których dotyczyły pytania testowe w 30%.  Pytań było 30 i dotyczyły doświadczeń oraz wiedzy z przedmiotów przyrodniczych tj. fizyka, chemia, biologia. Uczeń otrzymał wyróżnienie i nagrodę książkową. Za przebieg konkursu odpowiedzialna była Pani Katarzyna Sobota.

Gratulujemy i życzymy sukcesów edukacyjnych w przyszły roku szkolnym!!!