Lekcje w Górach Świętokrzyskich

Uczniowie klas: VI a, VI c, V c i VII c pożegnali maj wycieczką w Góry Świętokrzyskie. Prze dwa dni aktywnie uczestniczyli bez dzwonków i ławek w lekcjach: historii, biologii, geografii, polskiego, plastyki, wychowania fizycznego, techniki, fizyki oraz zajęciach integracyjnych. W pierwszym dniu poznali Muzeum Wsi Kieleckiej – Park Etnograficzny w Tokarni. Dotarli Drogą Królewską niebieskim szlakiem na Święty Krzyż. Zwiedzili Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, gdzie przechowywane są Relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Byli też w Muzeum Przyrodniczym Świętokrzyskiego Parku Narodowego na Świętym Krzyżu. Następnie z platformy widokowej obejrzeli gołoborza i zaliczyli Łysą Górę – szczyt o wys. 595 m n.p.m. Zmęczeni słońcem, ale pełni wrażeń integrowali się w czasie noclegu w kieleckim hotelu. Drugiego dnia zwiedzili zamek w Chęcinach, uczestniczyli w zajęciach w Centrum Nauki Leonardo da Vinci oraz wzbogacili swą wiedzę o autorze lektury w Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Po intensywnych lekcjach, zadowoleni, z nowym zasobem wiedzy, wrócili do Będzina.

(zdjęcia: uczennice z kl. VI c – Amelia J. i Lena S. oraz opiekun koła literackiego; aparat szkolny – Laboratoria Przyszłości)

Fotorelacja <<<