Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Dzień Osób Starszych przypada 1 października. Dzień ten został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 14.XII.1990 roku. Celem święta jest przybliżenie społeczeństwu problematyki starości oraz dążenie do poprawy sytuacji osób starszych na świecie. Wielu seniorów spotyka się z dyskryminacją, wrogością oraz marginalizacją ze strony społeczeństwa. Na zajęciach z wychowawcą klasy 6c i 8f zastanawialiśmy się, czym jest starość, jaką rolę pełnią osoby starsze w społeczeństwie. Poznaliśmy także nowe słowo – ageizm, czyli dyskryminację za względu na wiek. Nasze rozmowy były bardzo emocjonalne i pouczające. Z okazji tego święta chcielibyśmy złożyć wszystkim seniorom życzenia: dużo zdrowia oraz pogody ducha. Życzymy Wam, abyście w każdym roku cieszyli się z realizacji swoich planów oraz spełniania marzeń, a uśmiech nigdy Was nie opuszczał.