Mobilne miasteczko ruchu drogowego

Nasi najmłodsi uczniowie klas I-III zaczęli kolejny tydzień w szkole bardzo intensywnie. Dzięki temu, że szkoła posiada własne 🚗🚦 „Mobilne miasteczko ruchu drogowego” mogli przećwiczyć i zarazem powtórzyć podstawowe zasady poruszania się w ramach zajęć „Bezpieczna droga do szkoły”. Ich działaniom uważnie przyglądał się 🚓👮‍♂️asp. szt. Sebastian Żurnia z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

🚦⛔️⚠️🚸Przypomnijmy, że poznając zasady bezpiecznego zachowania się na drodze – wygrywasz, gdyż dzięki temu unikniesz wielu niebezpieczeństw.

Dlatego by bezpiecznie dotrzeć do szkoły lub domu pamiętajmy, aby:

– zawsze wybierać bezpieczną drogę do szkoły i domu

– przechodzić przez jezdnię w miejscach do tego przeznaczonych

– poznawać podstawowe zasady ruchu drogowego

– zawsze nosić przy ubraniu elementy odblaskowe

– nie zbaczać z ustalonej wcześniej z rodzicami trasy