Niesiemy radość i pomoc młodszym

Ludzie na całym świecie jednoczą się w różnych wyjątkowych momentach, nie tylko w dni świąteczne. Tradycją naszej szkoły jest przygotowywanie spotkań integracyjnych z Przedszkolakami Miejskiego Przedszkola  nr 5 w Będzinie organizowanych przez Szkolny Klub Wolontariatu Caritas Syberka. W tym roku, z inicjatywy Pani Agaty Opiatowskiej, do akcji włączyli się również uczniowie klas najmłodszych – uczestnicy zajęć świetlicowych. W charytatywnej zbiórce zebrano słodycze i maskotki z udziałem wszystkich uczniów oraz ich rodziców.

Jedenastoosobowa grupa ochotników z klasy VIc i VIIb, przy współpracy z Panią Owczarzak-Barańską i Agatą Opiatowską, przygotowała część artystyczną „Niesiemy radość i pomoc młodszym”. W dniu 27.02.2020 udała się pod opieką Pani Bogumiły Dudyńskiej i Katarzyny Trzcionki z wizytą do Przedszkolaków. Wolontariuszki i wolontariusze naszej szkoły w ramach różnych akcji pamiętają także o potrzebujących starszych osobach. Tym razem dowody sympatii i prawdziwej przyjaźni okazali młodszym koleżankom i kolegom. Radosny uśmiech, uścisk dłoni – to niezapomniane chwile.

Dziękujemy wszystkim z całego serca za włączenie się do akcji.

Zmieniajmy świat tak jak umiemy. Dołączcie do nas!