Odkrywanie historii

Uczniowie, zainspirowani ubiegłorocznym sukcesem w programie Centrum Edukacji Obywatelskiej „Historionauci”, biorą udział w nowej edycji związanej z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. W tym roku eksponat muzealny ma pochodzić z okresu międzywojennego. Zainteresowani projektem uczniowie z klas VI c, VII a i VII b spotkali się z historykiem Muzeum Zagłębia w Będzinie, by obejrzeć eksponaty, których historia ma wiele znaków zapytania. Przede wszystkich zainteresowali się proporczykiem prawdopodobnie z lat 1935-1936, sztandarem z napisem „Przez morze do Polski” oraz okolicznościowymi odznakami 23 Pułku Artylerii Lekkiej z Będzina datowanymi na 1931 r. Niezapomnianym przeżyciem dla młodych odkrywców była możliwość dotknięcia przedmiotów, które kryją w sobie niewyjaśnione historie.