Ogólnopolski konkurs „Legendy Zagłębia” rozstrzygnięty !

29 maja 2023 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego dla dzieci i młodzieży pt. „Legendy Zagłębia”. Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego oraz Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rafała Adamczyka. Celem konkursu było zapoznanie młodych twórców z legendami Zagłębia Dąbrowskiego, propagowanie czytelnictwa, rozwijanie wrażliwości artystycznej oraz wymiana doświadczeń estetycznych.

Na konkurs nadesłano 453 prace z placówek oświatowych, domów kultury i ognisk twórczych z: Ciechanowa, Chorzowa, Będzina, Dąbrowy Górniczej, Mierzęcic, Mikołowa, Jarczewa, Psar, Sarnowa, Słupska, Sosnowca, Strzyżowic, Rogoźnika, Tychów, Wojkowic, Woli Mysłowskiej, Wiskitek i Zabrza. Wyłoniono 15 laureatów w trzech kategoriach: uczniowie klas 1-3, uczniowie klas 4-6 oraz uczniowie klas 7-8, którzy odebrali puchary, dyplomy oraz atrakcyjne nagrody ( specjalnie zaprojektowane kalendarze na nowy rok szkolny i wydawnictwa albumowe najwybitniejszych malarzy ) z rąk Pani Wiceprezydent Anety Witkowskiej-Złockiej, Pana Posła Rafała Adamczyka oraz Dyrektora Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie Pani Moniki Pniakowskiej-Syskiej.

Jury wybrało dodatkowo 48 ilustracji na wystawę pokonkursową, która będzie dostępna od poniedziałku w filii Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej na dworcu w Będzinie. Miło nam poinformować, że na wystawie reprezentować naszą szkołę będą obrazy namalowane przez: Julię Bjanid z kl. IV D, Marysię Biskupską z kl. IVC, Karolinę Pieczyrak z kl. IVA, Joannę Laprus z kl. IVA, Paulinę Rauk z kl. IVB, Lenę Grabowską z kl. VIC, Dominikę Ziebę z kl. VIC i Liliannę Turek z kl. VID. Gratulujemy!

Uroczystość uświetniło przedstawienie pt.: „Samolubna Elga”grupy teatralnej „Inspiracje”, przygotowane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Będzinie pod opieką: pani Renaty Tabiś, pani Agnieszki Brandys oraz pani Ewy Sowy.

Konkurs zorganizowały Szkoła Podstawowa nr 13 im. Huberta Wagnera w Będzinie oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie, a osobami odpowiedzialnymi za koordynowanie wszystkich etapów konkursu były: nauczycielka plastyki – Dorota Korus i nauczycielka języka polskiego – Agnieszka Brandys.