Opowieść o Katyniu

W piękny piątkowy poranek 7 czerwca 2019 roku nasza szkoła miała zaszczyt gościć niezwykłą osobę.
Otóż odwiedziła nas sama Ewa Burak, Prezes Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich, i uczniom klas ósmych i trzecich gimnazjum opowiedziała o zbrodni katyńskiej widzianej oczami małego dziecka. Historia o tym, jak ojciec Pani Ewy, por. Szymon Bojanowski oddał życie za Polskę i wraz z towarzyszami niedoli spoczywa w katyńskim lesie, zrobiła ogromne wrażenie na słuchaczach i z całą pewnością na długo pozostanie w ich pamięci, budując postawy patriotyczne i poczucia tak dumy narodowej, jak i odpowiedzialności za swój kraj.
Warto nadmienić, iż cała uroczystość miała miejsce w naszym parafialnym kościele, tzn. w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu. Atmosfera miejsca i wystrój sal pięknie komponowały się z tematyką prelekcji, jak i doniosłością chwili.
Pomordowani w Katyniu, Charkowie i Ostaszkowie – CZEŚĆ WAM I CHWAŁA NA WIEKI.