Pełna miska dla schroniska

Dnia 30.09.2023r. odbyła się charytatywna zbiórka karmy i innych akcesoriów do opieki  dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Sosnowcu i Zawierciu w ramach akcji „Pełna miska dla schroniska” organizowanej przez Urząd  Miasta Będzina we współpracy z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Będzinie oraz Szkołą Podstawową nr 13 i nr 10 z Będzina.

 Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w organizację tego przedsięwzięcia poprzez przygotowanie i prowadzenie części artystycznej oraz innych działań animacyjnych. Na tę okazję uczennice z klasy Vd Lena Nowak i Julia Bjanid oraz Emilia Kwiećień z VIIa napisały wiersze podejmujące temat troski o los czworonogów. Mimo deszczowej aury spotkaniu towarzyszył  występ dziewcząt w wykonaniu Julii Kocot z VIc, Emilii Kuś z VIIc oraz Julii Bjanid z Vd śpiewających radosne piosenki przy Urzędzie Miasta Będzina.

 Stanowisko, przy którym uczennice malowały twarze było momentami bardzo oblegane. Przybyłe dzieci rysowały także portrety swoich czworonogów.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom z naszej szkoły – Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom za wsparcie tego szczytnego celu, jakim jest niesienie bezinteresownej pomocy bezbronnym zwierzętom. Spotkajmy się ponownie za rok!

DYPLOM dla SP13 <<<