Pełna Miska dla Schroniska

Miłośnicy zwierząt mogą potwierdzić, że pies czy kot jest najlepszym przyjacielem człowieka. Dnia 15.10.2022 odbyła się charytatywna akcja „Pełna miska dla schroniska”, do której włączyli się ludzie kochający czworonogi . Uczestnicy tego wydarzenia zebrali się pod Urzędem Miasta w Będzinie, aby wesprzeć przebywające w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu oraz w Schronisku dla Zwierząt w Zawierciu ZWIERZAKI.

Nasza szkoła wraz ze Szkołą Podstawową nr 10 po raz pierwszy włączyła się do przygotowań, organizując różne atrakcje.

Wspólne spotkanie będzinian uświetnił występ naszych uczennic śpiewających piosenki przeplatane wierszami: z klasy IVa Małgorzata Galwas „Pełna miska dla schroniska” , IVd Antonina Staniczek „Moja przygoda”, Lena Nowak „Pełna miska dla schroniska” oraz VIa Emilia Kwiecień „A co gdyby?”. Oczywiście wystąpiła również grupa taneczna.

Przygotowane przez nas animacje uprzyjemniały czas przebywającym tam dzieciom i ich rodzicom. My, również świetnie bawiliśmy się, zachęcając przechodniów do włączenia się do wspólnej zabawy. Stanowisko, przy którym uczennice malowały twarze, było oblegane. Dzieci z radością tworzyły własne „Zwierzaki figuraki”. Pomocą służył również Szkolny Wolontariat Caritas Syberka.

Dziękujemy wszystkim przybyłym uczestnikom z naszej szkoły –Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom za wsparcie tego szczytnego celu, jakim jest niesienie bezinteresownej pomocy zwierzętom.