Podróże małe i duże

Podróże małe i duże pozwoliły mojej klasie 4c odbyć wirtualną podróż do Wielkiej Brytanii, do kraju wyspiarskiego i królewskiego. W tej wyprawie pomocą nam była książka A. Stelmaszyk pt.”Mazurscy w podróży. Kamień przeznaczenia.”. Nasz dzienniczek podróżnika zapełnił się o nowe karty. W trakcie zajęć kulinarnych podjęliśmy wyzwanie artystyczne i udało się nam wykonać, jeden z najpopularniejszych deserów angielskich jakim są donuty. Nasze pączki były wykonane z puszystej farby, były kolorowe i wyglądały wyjątkowo smakowicie. Dla dzieciaków sporym zaskoczeniem byli artyści muzyczni, którzy pochodzą z Anglii,a znani są na całym świecie. Wysłuchaliśmy kilka bardzo znanych utworów muzycznych. Świetną zabawą okazało się wyszukiwanie informacji o zabytkach i regionach Wielkiej Brytanii oraz ciekawostek na temat tego państwa. Zwieńczeniem naszej pracy było wykonanie gazetki tematycznej. Młodzież pracowała także z mapą fizyczną i polityczną Europy, dzięki której mogli poznać charakterystykę państwa brytyjskiego. Quiz wiedzy o Wielkiej Brytanii był wyzwaniem ale okazał się bardzo pouczający i motywujący do odkrywania kolejnych państw Europy. Naszą pracę możecie zobaczyć na zdjęciach 🙂 Projekt pozwolił nam poznać jeszcze bardziej naszą ojczyznę, ale także wybrać się w daleką podróż i przyjrzeć się innej kulturze, obyczajom i zwyczajom ludzi.