Spotkanie z poetą

2 czerwca 2022 w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Markiem Monikowskim, autorem poezji dedykowanej małym i dużym odbiorcom. Trzecioklasiści mieli okazję wysłuchać wybranych wierszy w autorskim wykonaniu wraz z muzyką i śpiewem Janusza Ochockiego.

Niezwykle ciekawą formą i inspiracją do dalszej pracy twórczej dla zainteresowanych dzieci były warsztaty poetyckie, w trakcie których uczestnicy prezentowali swoje wiersze i dzielili się dotychczasowym doświadczeniem. Nasz Gość zaskoczony był ilością dzieci zajmujących się tworzeniem własnej poezji, pisaniem książek lub scenariuszy. Na podstawie jednego z nich udało się nawet nakręcić filmik. Podsumowując wizytę w naszej szkole stwierdził, że: „Niesamowite jest to, że takich małych główkach  tyle inspiracji i pomysłów literackich się mieści.”

Chętnych zapraszamy do biblioteki szkolnej, aby zapoznać się z bibliografią Marka Monikowskiego oraz częścią jego poezji w tomiku pt.: „Dziadeczek Mareczek dzieciom o świecie” lub do odwiedzenia internetowej strony http:// tatamariusz.pl .