Sukces w wojewódzkim konkursie plastycznym o tematyce astronomicznej.

XIX edycję konkursu o tematyce astronomicznej zorganizowali: Szkoła Podstawowa nr 16

w Dąbrowie Górniczej oraz Dąbrowskie Koło Miłośników Astronomii i Astronautyki, a patronatem objęli: Śląski Kurator Oświaty oraz Dyrektor Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego

w Chorzowie.

Konkurs składał się z trzech części: turnieju wiedzy astronomicznej, konkursu literackiego

oraz plastycznego i był przeznaczony dla uczniów klas I – VIII.

W części plastycznej zadaniem uczniów było przedstawienie, w dowolnej technice malarskiej, tematu: „ Jak inżynieria kosmiczna i rozwój technologii pomaga nam poznawać kosmos, inne planety?” Na zajęciach koła plastycznego uczniowie zmierzyli się z tym zadaniem i dzięki swojej wyobraźni stworzyli futurystyczne wizje maszyn przyszłości, urządzeń, które pomogą cywilizacji ludzkiej poznawać inne planety, budować miejsca umożliwiające życie na innej planecie, podróże w kosmosie.

Miło nam poinformować, że w tym konkursie II miejsce zdobyła Nadia Bijak z kl. VD,

a wyróżnienie otrzymała Joanna Laprus z kl. IVA. Nagrodzone prace uczennice wykonały

pod kierunkiem pani Doroty Korus. Pragniemy dodać, że konkurencja była bardzo duża, gdyż nadesłano ponad 180 prac.

Serdecznie gratulujemy wyobraźni i życzymy dalszych sukcesów.