Sukcesy Młodych Recytatorów

W tym roku Miejski Konkurs Recytatorski „MAŁY OKR” z powodu obostrzeń epidemiologicznych miał inną formułę. Jury oceniało występy uczestników, oglądając przesłane filmy. Uczniowie naszej szkoły zdobyli miejsca II, III i wyróżnienie.

Marta Czech z klasy VII c w kategorii „Turniej recytatorski” uczniów klas VII – VIII zajęła II miejsce, recytując „Pawła i Gawła” Aleksandra Fredry oraz fragment „Małego Księcia”, którego autorem jest Antoine de Saint Exupery.

Miejsce III na podium zajęła uczennica klasy II d – Julia Bjanid, która w kategorii klas I – III recytowała wiersz Wandy Chotomskiej „Dwa koguty”. Wyróżnienie w tej samej kategorii dostała Julia Lorens z klasy I d, deklamując „Pewną panią” Ludwika Jerzego Kerna.