Świąteczna paczka dla seniorów. Zbiórka rusza 1 grudnia

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia będą inne niż dotychczas. Wielu seniorów – z powodu pandemii – nie będzie mogło liczyć na pomoc bliskich w przygotowaniach do tych szczególnych w roku dni.

Wraz z będzińskimi szkołami podstawowymi i przedszkolami przygotujemy dla seniorów z naszego miasta świąteczne paczki, które zostaną dostarczone osobom samotnym, starszym, potrzebującym pomocy. Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie akcji. Wrażliwość na potrzeby starszych samotnych osób jest miarą naszego człowieczeństwa. Tak naprawdę najważniejsze jest to, że możemy dzielić się radością świąt z innymi. To jest prawdziwa magia Bożego Narodzenia.

W paczce może znaleźć się sucha żywność o długim terminie przydatności do spożycia, taka jak: makaron, kasza, ryż, kawa, herbata, kakao, słodycze. Zachęcamy też do przekazywania ryb w puszce, gotowych dań w słoikach, pasztetów, warzyw konserwowych. Mile widziane będą również drobne kosmetyki oraz środki, które przydadzą się podczas świątecznych porządków, a także świece i stroiki.

Prosimy o zgłaszanie osób potrzebujących z najbliższego otoczenia do dyrektora szkoły. Zbiórka potrwa od 1 do 15 grudnia 2020 roku w szkołach podstawowych i przedszkolach na terenie Będzina.