SYMBOL WOJNY, LUDOBÓJSTWA I HOLOKAUSTU

Uczniowie klas: VIII b, c, e 3 listopada byli w Muzeum Auschwitz – Birkenau. Zwiedzanie miejsca, które stało się symbolem Holokaustu, utworzone dla udokumentowania zbrodni ludobójstwa w czasach II wojny światowej, budziło wśród uczniów wiele emocji..

Była to lekcja historii, która długo zostanie w pamięci ósmoklasistów.

Uważam, że każdy człowiek powinien zobaczyć to miejsce. Ważne jest, żeby nie zapomnieć o tym, co się tam działo.

Zuzanna, VIII e

Auschwitz-Birkenau pokazuje, jaką krzywdę potrafią wyrządzić ludzie innym ludziom. Obóz w Oświęcimiu powinien być przestrogą dla pokoleń, aby historia ta, nigdy się nie powtórzyła .

Maciej, VIII e

Współczucie, jakie czuję do osób kiedyś przebywających w tych obozach, jest nie do opisania. Każdy Polak powinien odwiedzić to miejsce i poznać jego historię.

Maja, VIII e