Szczęśliwa 13 pod choinkę.

Tradycją naszej szkoły są świąteczne akcje charytatywne. W tym roku  również Szkolny Klub Wolontariatu Caritas Syberka  zorganizował w dniach od 21 listopada do 9 grudnia akcję charytatywną „SZCZĘŚLIWA 13 POD CHOINKĘ”, skierowaną  do Pacjentów Zakładu Pielęgnacyjno- Opiekuńczego  i Paliatywnego w szpitalu w Będzinie, Zakładu Opiekuńczo- Pielęgnacyjnego w szpitalu w Sosnowcu oraz osób potrzebujących z Syberki.

W akcji  licznie wzięli udział Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 wraz z Rodzicami.  Dzięki Waszym wielkim sercom zebraliśmy wiele świątecznych słodyczy, kosmetyków i artykułów chemicznych. Z tych produktów opiekunowie wolontariatu wraz z wolontariuszami przygotowali  34 paczki i  20 grudnia dostarczyli wraz  z kartkami świątecznymi  Osobom, które niestety na święta pozostaną w   szpitalu.

Z przyniesionych artykułów przygotowano również 37 paczek świątecznych dla osób potrzebujących z naszego osiedla.

Wszystkim Darczyńcom, którzy przyczynili się do przygotowania świątecznych paczek składamy serdeczne podziękowania i życzymy,  by czynione dobro powracało do Nich, nie tylko w okresie świątecznym.

Szkolny Klub Wolontariatu Caritas Syberka wraz z opiekunami.