Taniec to nasza pasja…Vicemistrzynie Polski

Cześć, z tej strony Victoria Jaśkiewicz-Księżyc z klasy 5c oraz Maja Michalska z klasy 5d.

Chciałyśmy wam przedstawić naszą historię z tańcem.

Jak się poznałyśmy?

Już od małego bardzo lubiłyśmy tańczyć, Victoria trenuje ok. 8 lat, a Maja 7 lat. Poznałyśmy się na zajęciach z cheerleader w Dance 4 you. Potem zaczęłyśmy się również kolegować w szkole i poza nią.

               Taniec/Treningi

Teraz nie chodzimy na tańce do Dance 4 you, lecz do Elastic Dance Team. Zajęcia mamy 2 razy w tygodniu: w środę i piątek, dodatkowo co drugą sobotę jeździmy na akrobatykę. Codzienne treningi w domu są dla nas jedną z ważniejszych rzeczy, biorąc pod uwagę siłę, rozciąganie i technikę.

               Trenerzy

Naszymi przecudownymi trenerkami, które uczą nas wytrwałości, siły i techniki tańca są pani Asia i pani Ola, które zawsze są dla nas miłe, ale wymagające.

               Turnieje             

W roku 2021 zaprezentowałyśmy się na mistrzostwach, zajmując miejsce 4! Byłyśmy też na czterech pucharach Polski i z każdego przywiozłyśmy złoto. Teraz, w roku 2022 również zaliczyłyśmy mistrzostwa Polski i tytuł ||wice mistrza Polski. Czeka nas jeszcze jeden turniej w maju i puchary Polski w czerwcu.

               Taniec to dla nas nie tylko chodzenie na treningi i poprawianie naszych błędów. Taniec to jeżdżenie na turnieje autokarem , w którym zawsze jest super atmosfera. Kochamy poznawać nowych ludzi i próbować różnych stylów tanecznych. Coroczne wyjazdy na obozy są dla nas niesamowite.