Teatr w szkole

Uczniowie naszej szkoły często jeżdżą do Nowego Teatru w Zabrzu. Tym razem aktorzy przyjechali do nas. Na kilka godzin sala gimnastyczna zamieniła się w scenę, na której uczniowie i nauczyciele obejrzeli przedstawienie „Morze ciche”, nie ponosząc żadnych kosztów. Aktorzy wystąpili dwa razy – dla uczniów klas III i IV oraz dla V, VI i VII. Spektakl grany jest w języku mówionym i migowym. Uczniowie przeżyli więc nowe, nieznane im emocje, gdyż jego bohaterem jest niesłyszący od urodzenia Emilio. Sztuka bawi, smuci, a przede wszystkim uczy, w jaki sposób akceptować wady i zalety. Uświadomiła też młodym odbiorcom, że trudne tematy mogą być pokazane w formie zabawy. Zmiana kostiumów na ich oczach, kolorowe rekwizyty, połączenie gry z obsługą techniczną, rozsypywanie produktów spożywczych, konfetti, krople wody to niezapomniane wrażenia.