Lektura na scenie

Czwarty raz w tym roku szkolnym uczniowie obejrzeli na scenie adaptację lektury. Tym razem aktorzy Teatru Nowego w Zabrzu zabrali widzów w podróż o miłości, tęsknocie, przyjaźni, śmierci z „Małym Księciem”. Spektakl, który wyreżyserował Cezary Domagała, miał premierę 17. lutego. Uczniowie klas: V b, VII c i VIII a już trzy dni później przeżyli chwile wzruszenia, śmiechu i łez. Niekonwencjonalna scenografia – dwu i pół metrowa planeta w głębi i trzy jakby obręcze kosmiczne oraz kostiumy aktorów, stworzone przez Natalię Kołodziej, wywarły niesamowite wrażenie. Artystyczne umiejętności aktorów, w tym głównego bohatera – 10-letniego chłopca, zwieńczyły przedstawienie, przywołując wspomnienia omawianego na lekcjach polskiego „Małego Księcia” Antoine᾿a de Saint-Exupéry᾿ego i refleksje nad wartościami w życiu. Dziękując za tę ucztę duchową, uczniowie wręczyli wszystkim aktorom kwiaty.