U przodków i na niebie

Lekcji geografii i historii w Parku Śląskim w Chorzowie uczniowie klas 7 i 8 e na pewno nie zapomną, gdyż dostarczyły im wielu wrażeń. Najpierw przenieśli się do XIX – wiecznych zagród Beskidu Śląskiego, Cieszyńskiego oraz Zagłębia Dąbrowskiego, by poznać życie naszych przodków, śląskich demonów i magicznych wierzeń. Siedzieli też w ławkach w szkole z Wapiennicy z 1853 roku. Podróż w czasy przeszłe przeżyli zwiedzając Śląskie Muzeum Etnograficzne. Ochłonąwszy z emocji, znów ruszyli na wędrówkę. Tym razem pod sferycznym niebem w Planetarium Śląskim uczestniczyli w zajęciach: A jednak się kręci… . Obejrzeli ruch obrotowy i obiegowy Ziemi, naszą planetę w Układzie Słonecznym oraz elementy sfery niebieskiej.

Wrażenia uczniów z tej dydaktycznej wycieczki – w szkolnej gazetce internetowej WagnerPress II