„Wagnerpress II” na podium

Przez cały rok szkolny internetowa gazetka „WagnerPress II” brała udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym Polska Press oraz rankingu #juniorlab na platformie „Junior Media”. Tuż przed zakończeniem roku szkolnego zostały ogłoszone wyniki konkursu najlepszych szkolnych redakcji. „WagnerPress II”zajęła II miejsce wśród 138 gazetek z całej Polski, wydając 52 numery. Otrzymała w rankingu 750 punktów. Jest jedyną redakcją z województwa śląskiego, która została nagrodzona.

Na łamach gazetki publikowane były teksty wybierane przez redaktorów, proponowane przez opiekuna – Annę Samsonowicz oraz najważniejsze wydarzenia z życia szkoły. Dzięki temu promowano szkołę nie tylko w środowisku, ale również w Polsce. Redakcja była również organizatorem dwóch szkolnych konkursów literackich.