Wirtualna rzeczywistość w nauce

Dziś po raz pierwszy w naszej szkole zastosowaliśmy nowoczesną metodę edukacyjną technologii wirtualnej rzeczywistości VR.
Na lekcjach j. angielskiego w klasach 8f i 6d młodzież użyła gogli VR i zanurzyła się w wirtualnym doświadczeniu. Ósmoklasiści spacerowali po Londynie, oglądając słynne budowle. Szóstoklasiści zagłębiając się w temat „Antarctica czytanie ze zrozumieniem”, eksplorowali i podziwiali wirtualny krajobraz koła podbiegunowego.

Popatrzcie na zdjęcia i filmik, wirtualna rzeczywistość-VR jest niewątpliwie atrakcyjną i nowoczesną formą kształcenia.
VR wzbudziła ciekawość uczniów, wzmogła zainteresowanie realizowanym tematem i umożliwiła utrzymanie zaangażowania dzieci w zajęcia na znacznie wyższym poziomie, niż ma to miejsce w przypadku zajęć prowadzonych jedynie tradycyjnymi metodami.
Bez wątpienia zajęcia były bardziej angażujące, a informacje bardziej zrozumiałe dla uczniów.

Pierwsze lekcje z goglami VR