Wycieczka klas 3

Dnia 12. 10. 2023 r. klasy 3 a, b i c uczestniczyły w wycieczce do Chlebowej Chaty🛖,która znajduje się w Górkach Małych. Celem tego wyjazdu było: przybliżenie życia naszych przodków, prezentacja maszyn dawniej wykorzystywanych przy uprawie i obróbce ziarna🌾, omawianie procesu powstawania masła 🧈 i twarogu oraz sprzętów do tego wykorzystywanych, ciekawostki z życia pszczół.🐝

Dzieci podjęły próby młócenia cepami, mieliły zboża na żarnach, ubijały masło 🧈 i zjadały z masełkiem🧈, miodem 🍯 i smalcem własnoręcznie wykonany podpłomyk🫓. Można było napić się kawy zbożowej z mlekiem. W prawdziwej stodole był czas na zabawę na starych traktorach🚜, wozach i maszynach. Ta forma aktywności sprawiła dzieciom wiele radości.

Ta żywa lekcja historii na pewno zapadnie się nam w pamięć.

Pełna fotorelacja na naszym FB <<<