Wyjazd do schroniska

Po zakończeniu V edycji akcji „Zbiórka dla Burka”, trwającej od 03.11.2022 do 18.11.2022, przedstawiciele społeczności szkolnej w dniu 29.11.2022 odwiedzili Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach. Celem naszej wycieczki było przekazanie karmy, koców, ręczników, co na pewno poprawi podopiecznym schroniska warunki bytowe oraz zapewni przetrwanie okresu zimowego. Naszą grupę przywitała Pani M. Molnar -kierownik obiektu, która podzieliła się z nami ciekawymi historiami z życia nowoprzybyłych mieszkańców. Tymi niezwykłymi gośćmi były papużki faliste, króliki miniaturki, które znalazły, z pomocą wolontariuszy, nowy dom. W trakcie wizyty mieliśmy również okazję przekonać się, jak wyglądają odnowione boksy, a przede wszystkim spojrzeć w oczy oczekujących na adopcję psów. Zachęcamy was do odwiedzenia tego miejsca, by móc wyprowadzić psa na spacer. (Informacje znajdują się na stronie internetowej : https://www.schronisko-katowice.eu/wolontariat)

Miłośnicy zwierząt przekonali się, że warto pomagać , dzielić się z innymi, a w tym przypadku z czworonogami oczekującymi na odpowiedzialnego właściciela.