XVI Rajd na Wzgórze Św. Doroty

17 października czteroosobowa męska drużyna z klas szóstych reprezentowała naszą szkołę w XVI Rajdzie na Wzgórze Św. Doroty organizowanym co roku przez SP nr 6 i SP nr 11. Trasa rajdu rozpoczęła się pod  Kościołem Św. Trójcy, wiodła przez Pałac Mieroszewskich, Osiedle Zamkowe, Lasek Grodziecki na szczyt „Dorotki”. Sama dobra kondycja nie wystarczyła. Po drodze uczestnicy rozwiązywali zadania, w których musieli wykazać się znajomością historii Będzina. Pogoda dopisała, humory też – szkoda, że tylko krok dzielił naszych kolegów od podium – zajęli czwarte miejsce. Na zakończenie rajdu uczestnicy zostali poczęstowani pyszną grochówką i mogli obejrzeć rekonstrukcję historyczną z czasów II wojny światowej.