Zbiórka dla Burka

W ramach IV edycji akcji „Zbiórka dla Burka” uczniowie naszej szkoły udali się 10 maja 2022 do  Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.

Celem wycieczki było uwrażliwienie dzieci i młodzieży na los bezbronnych zwierząt, często porzuconych przez swoich właścicieli.

Na miejscu zwiedziliśmy nowo powstały wybieg przystosowany do szkolenia psów, kociarnie oraz boksy, w których przebywają tymczasowo psy. Z zapartym tchem uczestnicy wycieczki wysłuchali w plenerze prelekcji Pani kierownik B. Molnar. Nie tylko dowiedzieli się jak przeprowadzić socjalizację przygotowującą psa lub kota do adopcji, ale również na czym polega praca wolontariuszy, którzy m.in. we wtorki, czwartki i soboty przeprowadzają szkolenia psów na wybiegu z torem przeszkód.

Lekcja obserwacji życia kotów i psów w schronisku okazała się głębokim przeżyciem i cennym doświadczeniem.  Zapamiętamy słowa: „Psiaka i kotka kocha się od czubeczka nosa do ogonka do późnej starości’. Jest wiele osób, które  zapominają o tym i gotują zwierzętom okrutny los.

Wszystkich zainteresowanych wolontariuszy zapraszamy do udziału w akcji organizowanej na terenie schroniska „Daj pieskom pobiegać i kotkom pomruczeć”, podczas której chętni mogą zabrać pasiaka poza teren schroniska lub pobawić się z kotkiem. (www.schronisko-katowice.eu)