„Zbiórka dla Burka”-podsumowanie

Społeczność naszej szkoły w dniach od 11.10.2021 do 29.10.2021 wzięła udział w IV edycji „Zbiórki dla Burka”. Zebraną żywność w dniu 09.11.2021 przekazaliśmy  do Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach, przy ulicy Milowickiej 1 b. Zgromadziliśmy sporą ilość suchego pokarmu, bo  aż 295 kg karmy dla psów i 90 kg  karmy dla kotów oraz puszki dla czworonogów,  o łącznej wadze 95 kg. Jednocześnie nasza szkoła włączyła się do akcji organizowanej pod patronatem Prezydenta Miasta Będzina Pana Łukasza Komoniewskiego przy Urzędzie Miejskim „Pełna miska dla schroniska”, zapewniając zwierzętom ciepłe legowiska na okres  zimy oraz przez Pana Rafała Adamczyka do II edycji zbiórki żywności „Karma dla naszych milusińskich”.

Składam gorące podziękowania każdemu Wolontariuszowi oraz Ich Rodzicom, zwłaszcza chłopcom klasy VIII e , za bezinteresowną pomoc najbardziej potrzebującym, czasem porzuconym czworonogom.  Wspólnie dokonaliśmy wielkiej rzeczy, wspierając zwierzaki, które można odwiedzić raz w miesiącu z rodzicem, bądź opiekunem prawnym, by mogły doświadczyć ludzkich serc.