Zbiórki dla Burka i Łatki

W ramach VI edycji „Zbiórki dla Burka i Łatki” na terenie naszej szkoły w dniach od 19.02.2024r. do 01.03.2024r. zorganizowaliśmy zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt. Uczestnikom akcji udało się zgromadzić dla psów 147kg suchej karmy, mokrej 47,25kg oraz 3,5 kg przysmaków; dla kotów 31,45kg suchej karmy, a mokrej łącznie z przysmakami 19,60kg.

W dniu 12.03.2024r.ten dar serca od naszych „wolontariuszy” przekazaliśmy do Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach. Nasz wyjazd był możliwy dzięki wsparciu, jakie otrzymaliśmy od firmy BRODA TRANS.

Jak co roku, byliśmy bardzo miło przyjęci. Na terenie schroniska z bliska widzieliśmy niełatwe życie psów i kotów, które w to miejsce trafiły z różnych powodów. Los bezdomnych zwierząt dla wielu wolontariuszy jest bardzo bliski i okazują ogrom zaangażowania czworonogom w potrzebie. Śmiało można rzec, że wracamy z tego miejsca z poczuciem dobrze przepracowanej lekcji młodego wolontariusza.