Certyfikat szkoły promującej zdrowie oraz I miejsce w powiatowym konkursie

W dniu 18 maja 2023 r. w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Będzinie odbyło się podsumowanie powiatowego konkursu „Żyję zdrowo na sportowo”, w którym wzięły udział uczennice klasy 7 a: Alicja Drukała, Maja Szypuła i Wiktoria Widuch.

Galę Finałową rozpoczęto przedstawieniem wyników części literackiej konkursu, w którym, reprezentujące naszą szkołę uczennice z klasy 7 a zajęły II miejsce. Przewodnicząca komisji konkursowej p. Maria Augustyńska podsumowała pracę dziewcząt słowami:

,,Alicja Drukała, Maja Szypuła i Wiktoria Widuch z SP nr 13 w Będzinie podejmują ważny społecznie aspekt uprawniania sportu – niebezpieczne skutki przetrenowania młodego organizmu często połączone z niewłaściwym odżywianiem. W dialogu, który rytmizuje tekst i buduje napięcie pokazują postawy trenera i lekarza sportowego – ich uważność i poczucie odpowiedzialności za zdrowie – nie wyniki- powierzonego im nastolatka, tak jakby chciały powiedzieć: „tak można odnaleźć autorytety”.

Wyniki pierwszej edycji konkursu, czyli konkurencje sportowe, quiz wiadomości o zdrowym odżywianiu, plakat promujący zdrowy tryb życia oraz wyniki części literackiej konkursu zostały zsumowane i utworzyły klasyfikację generalną.

Alicja, Maja i Wiktoria zajęły I miejsce, a nasza szkoła otrzymała Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowy Styl Życia.

Gratulujemy naszym laureatkom.

Organizatorem konkursu, nad którym honorowy patronat objął Starosta Sebastian Szaleniec, była Powiatowa Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna.