Dzień Czystego Powietrza

15 listopada w ramach obchodów Dnia Czystego Powietrza odbył się w Będzinie happening organizowany przez Urząd Miasta, w którym naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl.3C. Była to świetna okazja do przypomnienia sobie, że czyste powietrze to dobro, którego powinniśmy chronić niczym największego skarbu. Dowiedzieliśmy się, że jednym ze sposobów zmniejszania w mieście smogu- głównego wroga czystego powierza jest jazda pojazdami elektrycznymi. Mieliśmy okazję przejechać się autobusem miejskim z napędem elektrycznym, przyjrzeć się budowie silnika elektrycznego i poznać zasady funkcjonowania baterii. Na zakończenie otrzymaliśmy znaczki odblaskowe i mogliśmy usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu.