Projekt Pamięć 81

Projekt  „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 grudnia 1981 r.  – PAMIĘTAMY!”

Od września nasza szkoła bierze udział w projekcie Pamięć 81. Jest to program przypominający tragiczne wydarzenia w Polsce z 13 XII 1981 roku. Tego dnia, czterdzieści lat temu wprowadzony został w naszym państwie stan wojenny.

Aby przypomnieć tamte tragiczne chwile, ale także by przybliżyć uczniom problemy tamtych lat oraz sytuację polityczną w szkole, realizuje się szereg zadań.

Powstał kącik historyczno-patriotyczny o stanie wojennym. Klasy 7 i 8 oglądają na lekcjach historii oraz zajęciach z wychowawcą film edukacyjny pt. „Nie zabierajcie mamy”.

Bierzemy udział w konkursach, a wkrótce odbędą się lekcje traktujące o tej tematyce.