1 czerwca- Dzień Dziecka

Tegoroczny Dzień Dziecka- inny niż zwykle, ale równie ciekawy i niezapomniany.

Dyrekcja i nauczyciele oraz Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami, składają wszystkim dzieciakom naszej szkoły życzenia: radości, uśmiechu i cudownego dzieciństwa. Tęsknimy za Wami!

1 czerwca to  ulubiony dzień w kalendarzu wielu dzieci, ponieważ obchodzony jest wtedy Dzień Dziecka.

Dzień Dziecka ustanowiony został w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych.

W niektórych krajach na świecie Dzień Dziecka wcale nie jest obchodzony 1 czerwca. Przykładowo we Francji obchodzi się Święto Rodziny, które wypada 6 stycznia. W Japonii oddzielnie obchodzą swoje święto dziewczynki (3 marca) i chłopcy (5 maja). W Turcji 23 kwietnia obchodzony jest narodowy dzień suwerenności i dzień dzieci, a w Paragwaju ten dzień jest obchodzony 16 sierpnia.