Dzień matematyki w naszej szkole -14 marca.

W tym roku szkolnym najmłodsi uczniowie brali czynny udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Liczby π (Pi). Swoje umiejętności mogli zaprezentować w konkursie matematycznym ,, Mistrz matematyki klas III ,, oraz w konkursach matematyczno – plastycznych:  ,, Cyfrowy ludek ,, – klasy I,  ,,Geometryczny świat ,, – klasy II.

Mistrzem matematyki w klasach III została uczennica kl. III a – Joanna Laprus.

W klasach pierwszych najciekawszego Cyfrowego ludka wykonała uczennica kl. I a – Karolina Jakubczyk.

Uczennice klasy II b  – Emilia Angielska i Nadia Wróblewska twórczo zaprezentowały świat zbudowany z figur geometrycznych.

Wyniki szkolnego konkursu matematycznego, polegającego na wykonaniu pomocy naukowej z matematyki, który odbył się 14.03.2022 roku – klasy 4-8.

Po ustaleniach komisji konkursowej w skład, której wchodzili matematycy uczący w szkole, rozstrzygnięto konkurs.

I miejsce zajęła Zuzanna Zębala z klasy 7b

II miejsce zajęła Lena Klimczyk (5b) i Maja Banasik (8c)

III miejsce – Jakub Brdąkała (7c) i Julia Łozińska ( 7b)

Oceniając pracę braliśmy po uwagę:

przydatność pomocy,

staranność i czasochłonność wykonania,