Dzień Polskiej Niezapominajki

15 maja to Dzień Polskiej Niezapominajki. W Polsce obchodzony jest to od 2002 roku. Twórcą tego zwyczaju jest redaktor Polskiego Radia – Andrzej Zalewski. To on zauważył, że w Polsce rośnie bardzo wiele niezapominajek i właśnie ten kwiat będzie symbolem święta jednoczącego ludzi pod hasłem wzajemnej życzliwości i dowodem uwielbienia rodzimej przyrody. Dzień ten ma na celu promowanie walorów przyrodniczych, stałe przypominanie o ochronie środowiska. Niesie też przesłanie „nie zapomnij o mnie” – czyli nie zapominaj o przyrodzie, szanuj ją i o nią dbaj.

Święto, w naszej szkole było okazją do bardzo bliskiego obcowania z przyrodą, do uświadomienia sobie, jak bardzo przyroda wpływa na nasze życie i co my możemy zrobić dla niej…Poznaliśmy także Entów…

ENTOWIE, zwani też Cieniami Lasu lub Pasterzami Drzew byli jednymi z najstarszych, najbardziej tajemniczych i specyficznych stworzeń. Ich celem było strzeżenie drzew przed wycinaniem i niszczeniem oraz utrzymywanie równowagi w przyrodzie. Po swym przebudzeniu, Entowie byli niemi, jednak Elfy nauczyły ich sztuki mówienia, w której bardzo się rozmiłowali. Znajdowali upodobanie w przyswajaniu wielu języków, nawet zwięzłej, szczebiotliwej mowy ludzi. Najbardziej jednak ukochali swój własny, wymyślony język. Głos mieli głęboki, przyjemny i przywodzący na myśl zmieniające się pory roku. Z wyglądu przypominali krzyżówkę drzewa i człowieka, z sylwetką drzewa, a twarzą i kończynami jak u człowieka. Nie umierali śmiercią naturalną. Ponieważ skórę miały niezmiernie grubą, śmierć niósł im dopiero ogień. Mogły także z powodu znużenia „zdrzewieć”, czyli zamienić się w zwykłe drzewa, przestać poruszać się i mówić.