Wycieczka klas 2c i 2d

W dniu 16 maja wybraliśmy się na wycieczkę do Agrogospodarstwa ” Pod Skałką” w Przybynowie. Kiedy dotarliśmy na miejsce, sympatyczni gospodarze przywitali nas słodkim poczęstunkiem i pyszną herbatką, a potem zaprosili na wspaniałą zabawę na dmuchanych zamkach i trampolinach. Po udanej zabawie przyszedł czas na kolejne pyszności, czyli watę cukrową. W dalszej części uczestniczyliśmy w ciekawych warsztatach edukacyjnych pt.” Skąd się bierze mleko?”, podczas których piliśmy mleko ” prosto od krowy”, mieliśmy możliwość wydojenia, sztucznej krowy, własnoręcznie ubijaliśmy masło, które wspaniale smakowało z chlebkiem, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy dotyczących życia wiejskich zwierząt. Kolejną atrakcją było zwiedzanie Skansenu Wsi Jurajskiej, gdzie pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała nam o trudnym życiu dawnych mieszkańców wsi, a następnie podziwialiśmy zwierzątka mieszkające w mini zoo. Prawdziwym hitem okazał się kangur, który był wychowany przez człowieka. Na koniec poczęstowano nas pyszną zupą pomidorową. Zwieńczeniem tego wspaniałego, pełnego wrażeń dnia był zakup pamiątek na straganie. Wszyscy stwierdziliśmy, że wycieczka była bardzo udana, tylko zbyt szybko się skończyła. Opuściliśmy to miłe miejsce z nadzieją, że jeszcze kiedyś tu wrócimy.